Лист-відповідь на № 44 від 15.06.2016 – від Мінрегіонбуду України

Лист-відповідь на № 44 від 15.06.2016 – від Мінрегіонбуду України

Вих. № 8/17871-16 від 13.07.2016р.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України розглянуло звернення ПП «Західна ліфтова компанія «Груп» від 15.06.2016 № 44 щодо необхідності подачі декларації про початок виконання будівельних робіт для виконання капітального ремонту внутрішнього будинкового обладнання, і повідомляє.

Відповідно до Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 № 294, Державна архітектурно-будівельна інспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

На виконання резолюції Мінрегіону зазначене звернення розглянуто Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та листом від 05.07.2016 № 40-701-11/6383 надано відповідь, копія якої додається.

 

Додаток: копія листа Держархбудінспекції України на 2 арк.

 

Директор Департаменту державних

Програм та розвитку житлового будівництва         Н.В. Козловська

 Денисюк І.П.

 Волкова С.Е.

 284-06-82

____________________________________________________                                                                                           

 

Державна архітектурно-будівельна інспекція України

 

№ 40-701-11/6383 від 05.07.2016р.

 

Міністерство регіонального розвитку,

будівництва та житлово-комунального

господарства України

 

Департамент Державних програм

та розвитку житлового будівництва

 

Відповідно до резолюції заступника Міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства Кругляка Е.Б. від 21.06.2016 № 4730/0/10-16 щодо розгляду звернення ПП «Західна ліфтова компанія «Груп» з питання капітального ремонту ліфтового обладнання Держархбудінспекція в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» будівництво - це нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення та капітальний ремонт.

Відповідно до ДБН А.2.2-3-2014 капітальний ремонт - це сукупність робіт на об'єкті будівництва, введеному в експлуатацію в установленому порядку, без зміни його геометричних розмірів та функціонального призначення, що передбачають втручання у несучі та огороджувальні системи при заміні або відновленні конструкцій чи інженерних систем та обладнання у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення його експлуатаційних показників, а також благоустрій території.

Згідно з ДБН А.2.2-3-2014 об'єкт будівництва - це будинки, будівлі споруди будь-якого призначення, їх комплекси або частини, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

Разом з цим, законами України «Про основи містобудування», «Про архітектурну діяльність» та «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що будівельні роботи на об'єкті повинні виконуватись відповідно до затвердженої у встановленому порядку проектної документації.

Тобто, перелік та види робіт, що виконуються при капітальному ремонті на конкретному об'єкті будівництва визначаються проектною документацією.

Виходячи з наведеного, виконання робіт з капітального ремонту ліфтового обладнання, як технологічна складова будівельних робіт, має здійснюватися відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», інших нормативно-правових актів та нормативних документів, що діють у сфері будівництва.

Перший заступник Голови

Державної архітектурно-будівельної

Інспекції України                                            В.В. Філончук

 

Приходько І.М.

291-69-15


Скачати Лист відповідь