Лист-відповідь № 110 від 28.09.2016р.

 від Національного Антикорупційного бюро України 

Перенаправлено

Міністерство соціальної політики України

До Національного антикорупційного бюро України надійшло звернення (відкритий лист) від 28.09.2016 р. за вих. № 110 від Всеукраїнського рекламно-інформаційного журналу «Ліфтова Індустрія» від імені учасників 16 та 17 Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України щодо можливих неправомірних дій співробітників Державної служби України з питань праці, що виразилися в безпідставному здійсненні контролю за станом здійснення господарської діяльності підприємствами ліфтової галузі, а також з інших питань.

За результатами розгляду вказаного звернення (відкритого листа) в межах компетенції повідомляємо наступне.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, згідно із ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України, Національне антикорупційне бюро України є державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових. Завданням Національного бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

Детективи Національного антикорупційного бюро України, відповідно до ч. 5 ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України), здійснюють досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених статтями 191, 206-2, 209, 210, 211, 354 (стосовно працівників юридичних осіб публічного права), 364, 366-1, 368, 368-2, 369, 369-2, 410 Кримінального кодексу України і лише за наявності хоча б однієї із зазначених в цій нормі підстав.

Таким чином розгляд порушених у вказаному зверненні питань не належить до компетенції Національного бюро.

З огляду на вищевикладене прошу розглянути в межах компетенції звернення, що додається, та про результати проінформувати заявника.

Додаток (першому адресату): на 10 арк.

Заступник Керівника Управління по роботі з громадськістю   У.І. Ляхович          

Скачати Лист-відповідь