Лист-звернення № 54 від 06.07.2016

Лист-звернення № 54 від 06.07.2016 - в Міністерство регіональногорозвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  України

Згідно наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 369 від 09.11.2006 пр. зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 1344/13218 від 22 грудня 2006 р. зі змінами на підставі наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 53 від 20.03.2015 р. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 376/26821 від 03 квітня 2015 р. вартість технічного обслуговування не включає суми витрат на:

-          Роботи з поточного та капітального ремонту;

-          Роботи, пов’язані із заміною чи доробкою вузлів та електричних схем які не відповідають вимогам безпечної експлуатації ліфта;

-          Роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварій, навмисного пошкодження, порушень правил експлуатації та норм енергопостачання,  крадіжок обладнання;

-          Експертні обстеження та повні періодичні планові та позачергові.

технічні огляди, передбачені наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 р. № 150  «Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій»  зареєстрованим Міністерством юстиції України 21 серпня 2004 року за № 1046/9645 (абзац другий пункту 2.3 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 53 від 20.03.2015 року).

Враховуючи вищезазначені нормативно-правові акти та згідно постанови кабінету міністрів України № 869 від 01 червня 2011 року витрати з технічного обслуговування ліфтів включають вартість обслуговування  (без електроенергії) одного ліфта з розрахунку на місяць, кількості ліфтів у житловому будинку (гуртожитку), загальної площі квартир (житлових приміщень у гуртожитку), нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку) (крім  квартир (житлових приміщень у гуртожитку) та нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку) першого поверху.

Законом України № 417-VIII від 14 травня 2015 року «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ст. 7 співвласники багатоквартирного будинку зобов’язані забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку. До спільного майна багатоквартирного будинку віднесено і ліфт, який складається з будівельної частини шахти і вантажопідіймальної машини (механічного і електричного обладнання).

Просимо надати роз’яснення з наступних питань:

    1. В вартість технічного обслуговування ліфтів не входять роботи з капітального та поточного ремонту ліфтового обладнання, отже, наприклад при необхідності заміни ліфтових канатів у житловому будинку, з яких джерел повинні бути профінансовані ці роботи.

    2. Законом України № 417-VIII від 14 травня 2015 р. співвласники багатоквартирного будинку зобов’язані проводити поточний та капітальний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку, у тому числі і ліфтового обладнання. Яким чином власники (мешканці) повинні сплачувати, наприклад, за заміну ліфтових канатів, так як ці роботи не входять до технічного обслуговування. Який саме механізм участі співвласників у фінансуванні капітальних і поточних ремонтів ліфтового обладнання.

    3. Калькуляційною одиницею розрахунку тарифу на послуги з технічного обслуговування є 1 кв. метр загальної площі квартири. Яким чином і як повинна бути розподілена сума вартості капітального ремонту ліфту серед співвласників багатоквартирного будинку?

    4. До вартості технічного обслуговування ліфтів не включено сум витрат на експертне обстеження  та повні періодичні планові та позачергові технічні огляди. Законом України № 417-VIII від 14 травня 2015 року «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» не передбачено обов’язок співвласників забезпечувати експертне обстеження ліфтів та періодичні планові та позачергові технічні огляди ліфтів.

З яких джерел повинні фінансуватися вищезазначені роботи та на яких законних підставах.

    5. Державна служба з питань праці (Держпраці) наголошує на відсутність фінансування проведення робіт з експертного обстеження та технічних оглядів ліфтів з боку органів місцевого самоврядування та наголошують на виділення коштів з місцевих бюджетів на проведення цих робіт. Яким Законом України або нормативно правовим актом України передбачено зобов’язання органів місцевого самоврядування фінансувати експертне обстеження та технічні огляди ліфтів, які належать до спільного майна багатоквартирного будинку

 

Від імені учасників XVI Всеукраїнської

Конференції працівників ліфтової галузі України

Головний редактор            Пилипів М.Д.