XXIII Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України, яка відбулась 29-30 серпня 2019 р. в Кирилівка

Це вже в 23-ий раз ми збираємось разом щоб поспілкуватись один з одним на березі Азовського моря КОК Приморська Галатея уже у восьме з різною тенденцією відвідуваності наших учасників. Але, незважаючи на сьогоднішній – не спокійний і не визначений стан в Україні, на всі наші проблеми, ми все таки проводимо і будемо надалі проводити наші Конференції. Адже, ці зустрічі це чудова нагода побачити один одного, поділитись своїм досягненням, обмінятись корисною інформацією та вирішити нагальні проблеми.

На XXIII Всеукраїнська Конференції працівників ліфтової галузі України було 30 учасників, а саме: «Білоцерківське УВПУТС», ПОГ (м. Біла Церква, Київська обл.); «Висота», ПП (м. Мелітополь); «Геркон», ПФ (м. Хмельницький); «Діністор», ПП (м. Херсон); «Західна Ліфтова Корпорація», ПП (м. Львів); «Інтерліфтсервіс», ТЗОВ СП (м. Дніпро); «Ліфтреммонтаж Дніпро», ТЗОВ СП (м. Дніпро); «Міцуї Україна», ТОВ (м. Київ); «Стальканат-Сілур», ПрАТ ВО (м. Одеса); «Трініті Телеком», ТОВ (м. Маріуполь); «Укрелектромаш», ТОВ СКБ (м. Харків); «УПЕК Тредин», ТОВ (м. Харків); «Укрвертикаль», ТОВ (м. Луцьк); «Укртеплоліфтсервіс», ТОВ (м. Київ); «Херсонліфт», ПрАТ (м. Херсон); «Хмельницькліфткомплект», ПП (м. Хмельницький); «Чернівціміськліфт», МКП (м. Чернівці).

На Конференції був присутній заступник начальника Мінрегіонбуд України та ЖКГ України п. Заря Андрій Федорович.

Також, приємно відзначити що на нашій Конференції є 2 турецькі компанії, це TEORI (Стамбул) та TPA Lift (Аланья).

Наглядно можна було ознайомитись на презентаційних столиках з продукцією наступних компаній:

- «Білоцерківське УТОС (м. Біла Церква, Київська обл.)

- «Діністор», ПП (м. Херсон);

- «Західна Ліфтова Корпорація», ПП (м. Львів);

- «Одесліфт», ПрАТ «ВО «Стальканат-сілур» (м. Одеса);

- Завод «Укрелектромаш», (м. Харків);

- «Укртеплоліфтсервіс» (м. Київ);

- TEORI ASANSOR (Туреччина);

- TPA LIFT (Туреччина).

Перед початком роботи XХІІ Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України було підписано Протокол учасників та обрано членів Президії Конференції:

1. ПФ «Геркон» - Соловйов Олександр Сергійович.

2. ПП «Західна Ліфтова Корпорація» - Фрик Григорій Ярославович.

3. ПП «Висота» - Слюнін Анатолій Іванович.

4. Головний редактор журналу «Ліфтова Індустрія» - Пилипів Марія Дмитрівна.

З привітальним словом до учасників Конференції звернулась Пилипів Марія Дмитрівна, головний редактор журналу “Ліфтова Індустрія” було висловлено вдячність за участь в Конференції, побажання плідної роботи, гарного проведення часу в м. Кирилівка і вручено Дипломи учасника.

Надаємо інформацію про виступи, які відбулись на Конференції. Дискусій було багато і описати їх важко, а тому, щоб краще знати про що говориться на наших Конференціях необхідно приймати активну участь і бути учасником Конференції.

З привітальним словом звернувся Слюнін Анатолій Іванович, директор ПП «Висота» (м. Мелітополь), побажав всім учасникам хорошого настрою та гарного проведення роботи Конференції.

Інформація про продукцію власного виробництва.

Савчук Анатолій Анатолійович, ПОГ «Білоцерківське УВП УТОС» (м. Біла Церква).

«ПОГ Білоцерківське УВП УТОС» більше 50 років є розробником і постачальником низьковольтної продукції ї і систем експлуатації ліфтів. Понад 70% продукції експортується на ринки країн СНД. Вітчизняні та зарубіжні споживачі високо оцінюють наші вироби по всім параметрам, відзначаючи їх високу якість, надійність, функціональність і головне доступність ціни.

Накопичений досвід багатьох поколінь і передові технології,запроваджені на підприємстві, дозволяють пропонувати продукцію і гарантувати її високу якість.

Завдяки сучасному технологічному забезпеченню виробничими потужностями та кваліфікованому персоналу ми виробляємо і реалізуємо широкий асортимент виробів:

-кінцеві вимикачі серії ВПК 2000, ВП15;
-несамозворотні вимикачі з фіксацією ВП 2111БФ, ВП2112 БФ;
-вимикачі безпеки серії ВБ5 примусового розриву;
-вимикачі шляхові серії ВП85;
-вимикачі серії ВП23, ВП22;
-блоки, роліки.

Тумблери, контактор КЄ та серію блокіровок які приміняються в електровозах, а так же широкий асортимент електроустановочних виробів: розеток,вимикачів, електричних патронів серії Е27 , Е14, автоматичних пробок ПАР, електровилок.

Ми не стоїмо на місці, а постійно продовжуємо виходити на ринок з новими виробами, і постійно розширюємо модельній ряд пропонуючи споживачеві затребувані, більш функціональні і вдосконалені товари.

Ми прагнемо стати однією з кращих і найбільш успішних компаній і гарантуємо оптимальне співвідношення ціни – якості, оперативне вирішення поставлених завдань і індивідуальній підхід до кожного клієнта.

Переважна більшість наших замовників взявши пробну партію, залишаються задоволені і переходять в розряд наших постійних клієнтів.

Співпраця с Компанією УТОС це вигідний компроміс між якістю, ціною та можливістю вибору товарів потрібної категорії.

Щиро запрошуємо Вас до співпраці і розгляду можливостей застосування наших розробок на Ваших підприємствах.

ПРИЙМАЄМО ЗАМОВЛЕННЯ НА НОВІ РОЗРОБКИ.

Перспективи розвитку виробництва сталевих канатів ПрАТ «ВО Стальканат -Сілур».

Фролов Олег Павлович, замісник директора зі збуту та з продовженням виступу Свірідова Олександра Олександровича, замісник начальника ВТВ ПрАТ «ВО Стальканат-Сілур» (м. Одеса).

«Компанія ПрАТ «ВО« Стальканат-Силур »- підприємство з більш ніж двохсотрічної історією.

Принцип партнерства, прозорості у веденні бізнесу, взаємоповага і досягнення взаємовигідних результатів - ключові критерії в роботі з нашими Клієнтами. Філософія компанії ПрАТ «ВО« Стальканат-Силур »- це філософія формування довгострокових партнерських відносин, що в нинішніх економічних умовах гарантує стабільність в роботі і досягненні поставлених результатів для кожної із сторін.

Ми виготовляємо ліфтові канати за різними стандартами - це і ГОСТ, і DIN, і Європейський EN або наша адаптована версія ДСТУ EN 12385-5. Це можуть бути і шестіпрядние, і восьмипрядні канати різної конструкції, як з одинарної, так і з подвійною маркувальної групою, з органічним або металевим сердечником (найчастіше - це 8х19S- FC).

Що стосується матеріалу органічного сердечника, то найчастіше надходять замовлення на канати з поліпропіленовим сердечником. Також ми мали досвід виробництва канатів з джутовим сердечником (на наполегливе прохання споживача).

Зарубіжні (європейські виробники) найчастіше для виготовлення сердечників ліфтових канатів застосовують поліпропілен або ж більш дорогу сизаль.

 

З лютого 2017 року Європейська комісія скасувала діяла майже 19 років антидемпінгове мито на імпорт сталевих канатів походженням з України, ініціатором якої була Європейська федерація сталедротово-канатних галузей промисловості EWRIS, яка об'єднує найбільші заводи ЄС з випуску цієї продукції. Це дозволило нашому підприємству збільшити поставки наших канатів на Європейський ринок. Але, незважаючи на це, задоволення попиту нашого вітчизняного споживача для нас завжди залишається пріоритетним завданням. І ми готові зробити все, щоб співпраця з нами стало перевагою нашого клієнта. Дякуємо за увагу.

Презентація комплекту модернізації від «Укртеплоліфтсервіс».

Верховний Анатолій Олександрович, ТОВ «Укртеплоліфтсервіс» (м. Київ).

«Добрий день шановні учасники Конференції.

Хочемо вам презентувати комплект модернізації, розроблений нашої компанією.

Комплект призначений для керування 2х швидкісною лебідкою ліфта. Привід дверей кабіни - асинхронний двигун з редуктором. Напруга ланцюга безпеки 110В АС. Для подключення кабіни до системи керування застосовано 20 підвісний кабель. Для контроля за роботою обладнання, блок кабіни має WiFi інтерфейс.

Обслуговуючий персонал може контролювати роботу перебуваючи на кабіні, у кабіні чи на поверсі за межами шахти за допомогою додатку встановленого у смартфоні.

В комплект входить: шафа керування, блок кабіни, блок викликів, пульт керування з машинного приміщення і пульт ревізії, комплект датчиків позиціювання і магнітних шунтів.

За додатковою інформацією звертайтесь».

Ліфти MIZUI та MITSUBISHI на новобудовах України. Ескалатори від компанії HANSON.

Михалко Василь Дмитрович, ТОВ «Міцуї Україна» (м. Київ).

«Добрий день шановні учасники.

Важливо, що ТОВ «МІЦУЇ УКРАЇНА» виконує повний цикл робіт з облаштування ліфтів: постачання, монтаж, налагоджування та подальше їх обслуговування. При цьому гарантійний термін на ліфтове обладнання становить 36 місяців.

Важливими характеристиками ліфтів «МІЦУЇ» є безшумність, нергоекономічність, надвисока плавність руху і точність зупинки. Зручність користування ліфтами забезпечують вказівники поверху і напрямку руху на кожному поверсі. Антивандальні дзеркала з нержавіючої сталі на всю висоту кабіни дають змогу більш комфортно відчувати себе  користувачам ліфта, додаючи останні штрихи у їх зовнішньому вигляді. Запрошую до співпраці».

Презентація продукції TPA LIFT (Туреччина).

Гонтаренко Уляна Валеріївна, «TPA LIFT» (м. Аланья, Туреччина).

«Добрий день всім учасникам Конференції.

Компанія TPA LIFT це турецька ліфтова компанія, яка на ринку Туреччини більше 8 років зі своєю репутацією і досвідом стрімко заходить на ринок України. Tpa Lift співпрацює з фабриками виробниками і компаніями, які представлені в Туреччині.

Нами встановлено понад 1000 ліфтів в Туреччині, це говорить про те, що таке якість, ми дуже добре знаємо. Комплектуємо ліфти стандарт і VIP сегмента. Кабіни ліфта, може виготовлятися під замовлення або індивідуального дизайну, під стиль будівлі».

Інформаційно-аналітична довідка про ліфтове господарство, станом на 01.07.2019 (без тимчасово окупованих територій)

Виступ заступник начальника управління Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України п. Заря Андрій Федорович.

Станом на 01.07.2019 кількість житлових будинків, обладнаних ліфтами, становить 27 066 од., у яких налічується 86 184 ліфтів.

Кількість ліфтів, які мають термін експлуатації 25 і більше років, становить 55 365 од., що складає 64 % ліфтового парку України.

Найкритичніша ситуація наразі склалася у наступних регіонах, де кількість ліфтів, що експлуатуються 25 і більше років, становить:

1. Луганська область - 98 %;
2. Херсонська область - 95 %;
3. Кіровоградська область - 88 %;
Кращий показник у цьому напрямку має м. Київ - 46 %.

Практично у всіх регіонах України у занедбаному стані перебувають диспетчерські системи. Більшість їх відпрацювали 20 і більше років та потребують заміни або модернізації. Практично не будуються і не вводяться в експлуатацію нові диспетчерські системи.

Все це призвело до зменшення кількості диспетчеризованих ліфтів в Україні з 80% у 1994 році до 64 % - нині.

Кількість непрацюючих ліфтів становить - 1256 од., тобто 1,5 % від загальної кількості ліфтів.

За рік відремонтовано 6 008 ліфтів на загальну суму 804,3 млн. гривень.Найгірша ситуація з непрацюючими ліфтами у наступних регіонах:

1. Луганська область - 13 %
2. Сумська область - 6%;
3. Донецька область - 5%;

У Івано-Франківській області непрацюючі ліфти відсутні.

За оперативними даними потребують:

модернізації - 5 844 ліфти на загальну суму 1 123,3 млн. гривень;

заміни

- 6 447 ліфти на загальну суму 4 421,4 млн. гривень.

За оперативними даними за рік виконано:

модернізація - 359 ліфти на загальну суму 139,4 млн. гривень;

заміна - 580 ліфти на загальну суму 419,8 млн. гривень.

Таким чином, можна констатувати вкрай високий рівень фізичного і морального зносу ліфтового обладнання та недостатність заходів, спрямованих на його відновлення.

Така ситуація склалась через низьку співпрацю спеціалізованих організацій, які здійснюють обслуговування ліфтів, співвласниками багатоквартирних будинків та органами місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 322 ЦК власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо іншого не встановлено договором або законом.

Статтею 382 ЦК, статтею 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та рішенням Конституційного Суду України від 02.03.2004 № 4-рп/2004 щодо офіційного тлумачення положень пункту 2 статті 10 згаданого Закону регламентовано, що приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку належать власникам квартир у дво- або багатоквартирному житловому будинку на праві спільної сумісної власності.

Власники квартир багатоквартирних будинків зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.

Крім того, статтею 4 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі - Закон) визначено, що власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть бути фізичні та юридичні особи, територіальні громади, держава.

Власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.

Відповідно до пунктів 1 та 2 частини першої статті 7 Закону співвласники багатоквартирного будинку зобов'язані, зокрема, забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку, до якого належать ліфти.

Разом з тим частиною сьомою статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» передбачено, що колишні власники (їх правонаступники), які володіли багатоквартирними будинками до моменту приватизації, зобов'язані брати участь у фінансуванні їх ремонту та сприяти організації його проведення у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Порядок участі в організації та фінансуванні ремонту приватизованих житлових будинків їх колишніх власників затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 № 572.

Фінансування місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства повинно здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів.

До видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать, зокрема, видатки на заходи програм у сфері житлово-комунального господарства з модернізації та ремонту ліфтового господарства (пункти 5 та 13 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України).

Отже, питання ремонту ліфтів багатоквартирних будинків має вирішуватися за рахунок коштів мешканців, джерел фінансування, які визначені Бюджетним кодексом України та інших джерел, не заборонених законодавством, на умовах співфінансування.

Якщо є конструктивна співпраця - ліфти будуть працювати довго та безаварійно.

Крім того, слід зауважити, що останнім часом до Мінрегіону надходить багато звернень управителів, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів з питань утримання та обслуговування, проведення капітального ремонту, модернізації та заміни ліфтового господарства багатоквартирних будинків, а також взаємовідносин між співвласниками будинків та спеціалізованими організаціями, які здійснюють технічне обслуговування ліфтового господарства житлових будинків.

Основними питаннями, які погребують термінового вирішення є:

1. У яких випадках управителі (ОСББ, ЖБ) мають отримувати дозволи на експлуатацію ліфтів та призначення відповідальних осіб за безпечну експлуатацію ліфта.
2. Щодо здійснення додаткової оплати за проведення періодичного (чергового) та позачергового технічного огляду.
3. Щодо необхідності підвищення відповідальності забудовників за використання несертифікованих ліфтів.
Визначення критеріїв сертифікації ліфтів для захисту вітчизняного виробника.
4. Щодо критеріїв до вибору спеціалізованої організації з обслуговування ліфтів. Наявність у спеціалізованої організації сертифікату від виробника.
5. Щодо капітального ремонту ліфтів без втручання в конструктивні елементи будинку.
6. Питання взаємовідносин між управителем, ОСББ та спеціалізованою організацією, які здійснюють технічне обслуговування ліфтів.

З метою обговорення шляхів вирішення зазначених питань Міністерством 16 серпня 2019 року проведено міжвідомчу нараду із залученням представників Мінрегіону, Міністерства економічного розвитку торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, Національного агентства акредитації України, Державної служби України з питань праці України, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Громадської спілки «Асоціація управителів України», Асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків «СУМЩИНА».

В ході наради було розглянуто шляхи вирішення проблемних питань. За підсумками наради складено Протокол та поставлені завдання, зокрема:

1. Мінрегіону з метою отримання роз'яснень щодо вирішення проблемних питань підготувати листи:

а) на адресу Державної служби України з питань праці на питання:

- у яких конкретних випадках управителі (ОСББ) повинні отримувати дозволи на утримання (користування, експлуатацію) ліфтів багатоквартирних будинків;

- у яких випадках управителі (ОСББ) мають призначати відповідальних осіб за організацію безпечної експлуатації ліфтів та з якими функціями.

б) на адресу Державної архітектурно-будівельної інспекції України з питань:

- підвищення відповідальності забудовників за використання несертифікованих ліфтів:

- щодо необхідності проведення експертизи кошторисної документації у разі проведення капітального ремонту ліфтового обладнання без втручання в конструктивні елементи будинку.

2. Всеукраїнській громадській організації «АСОЦІАЦІЯ ЛІФТОВИКІВ УКРАЇНИ» ініціювати проведення наради з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України щодо сертифікації ліфтів та обладнання.

3. Міністерству соціальної політики України та Державній службі України з питань праці прискорити внесення змін в нормативно-правові акти з питань безпечної експлуатації ліфтів.

Отримавши відповіді на зазначені запити Мінрегіоном буде поінформовано всі заінтересовані сторони, у тому числі управителі (ОСББ) та спеціалізовані організації.

На нараді було розглянуто питання щодо взаємовідносин між управителями (ОСББ) з утримання (експлуатації) ліфтів.

Взаємовідносин між управителем, ОСББ та спеціалізованою організацією, які здійснюють технічне обслуговування ліфтів мають регулюватись виключно на договірній основі. Всі питання розмежування сфер відповідальності визначається Договором.

Крім того, Мінрегіоном разом з ВГО «Асоціація ліфтовиків України» розробляється:

проект наказу Мінрегіону «Про затвердження Положення про організацію обслуговування та ремонту ліфтів в Україні» замість наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 10 квітня 2000 р. № 73;

пропозиції до проекту наказу Мінрегіону «Про затвердження Правил утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території», у якому в розділі 5 «Ліфти» розписано права та обов'язки управителів (ОСББ, ЖБК) та спеціалізованих організацій з питань утримання ліфтів у багатоквартирних будинках.Після кожного виступу було активне обговорення. Тому, краще приймати участь і обговорювати всі поставленні питання та проблеми.

По результатам роботи, XХІІI Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України було підготовлено і підписано Протокол учасників.

Робота Конференції вкотре підтвердила про необхідність скоординованих дій ліфтових організацій України. Оскільки, коли галузь є об’єднаною, то результат буде завжди позитивним на користь об'єднання. Це ми відчули і відчуваємо кожен раз. Тому, маємо бути єдиним цілим, згуртованою об’єднаною структурою, яка буде відстоювати як інтереси галузі, так і інтереси кожного працівника ліфтової галуз України.


Сподіваємось на активність всіх ліфтових організацій у вирішенні «наших» питань.

Слава Україні!

До зустрічі у Львові.

Редакція журналу «Ліфтова Індустрія» та організатори Конференції.